Suplementy na wzrost siły – jakie warto stosować?

Kiedy regularnie wykonujemy treningi siłowe, to z czasem dojdziemy do momentu stagnacji, czyli braku postępów. Często jest to związane z ograniczeniem genetycznym, bądź też źle ułożonym planem treningowym. Bez względu na przyczynę możemy stosować suplementy, które zwiększą naszą siłę, co wpłynie na progres treningowy.

Suplementy na wzrost siły – jakie warto stosować?

Wzrost siły następuje wraz ze wzrostem tkanki mięśniowej. Dlatego też warto stosować booster testosteronu. Suplement ten podnosi poziom wolnego testosteronu, co wpływa na wzrost siły i wytrzymałości. Boostery testosteronu wpływają na poprawę pracy całego organizmu. Dzięki temu będziemy pewniejsi siebie, a także lepiej będziemy się wysypiać, co wpłynie na lepszą regenerację. W składzie boosterów testosteronu znajdziemy między innymi buzdyganek naziemny. Jest to substancja roślinna odpowiedzialna za wzrost poziomu wolnego testosteronu i poprawę libido. Składnik ten od wielu lat jest wykorzystywany w medycynie ludowej właśnie w leczeniu niskiego poziomu testosteronu. Sen jest bardzo ważny w procesie budowania masy mięśniowej. To właśnie kiedy śpimy regenerują się uszkodzone włókna mięśniowe, co wpływa na wzrost siły. Jeśli mamy problemy z zasypianiem, to warto przyjmować melatoninę. Suplement ten ułatwia zasypianie.

Kreatyna – czyli idealny suplement na masę

Kreatyna wpływa między innymi na resyntezę ATP w mięśniach. Dzięki temu możemy wykonywać cięższe treningi, co z czasem przełoży się na wzrost siły. Suplement ten dodatkowo poprawia odżywienie tkanki mięśniowej, co przyspieszy proces regeneracji. Dziennie przyjmujemy 5 g kreatyny. Może być ona w postaci proszku do rozrobienia z wodą, a także w formie tabletek.

Suplementy na wzrost siły mogą Ci również pomóc w różnych dyscyplinach sportu, również w grze w hokeja. A jeżeli planujesz wskoczyć w łyżwy i zawojować lodową taflę, najpierw sprawdź znakomite porady hokejowe na NHL Online.