Stuptuty biegowe – jaki model wybrać?

Stuptuty biegowe pełnią niezwykle istotną rolę w joggingu. Chronią one obuwie przed zniszczeniem, odłamkami kamieni, drewna, które bardzo często znajdują się na trasie. Co ważne, z tymi akcesoriami można uprawiać jogging w każdych warunkach atmosferycznych, nie martwiąc się o śnieg, piasek, błoto. Najwyższej klasy materiał, który jest odporny na ścieranie, zapewnia stopom należytą ochronę i to przez okres całego biegu. Warto dodać, że produkty te zapobiegają wpadaniu do środka buta, różnych materiałów.

Stuptuty dla biegaczy – czym się wyróżniają?

Warto pamiętać o tym, że stuptuty biegowe chronią przede wszystkim stopy przed wpadającymi kamieniami, śniegiem czy też błotem. Co istotne, wyróżniają je także dwa charakterystyczne punkty mocowania, dzięki czemu można mieć pewność, że akcesorium będzie idealnie się trzymać w jednym miejscu, bez obaw o przesuwanie. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że akcesorium to wyróżnia tak zwana bezpaskowa konstrukcja. Co to oznacza w praktyce? Otóż, warto wiedzieć, że dzięki temu można szybko zmienić buty bez konieczności osobnego ściągania stuptutów biegowych. Jest to bardzo wygodne, że w szybkim czasie można bez trudu zmienić obuwie.

Rodzaje stuptutów i ich cechy charakterystyczne

Wyżej wymienione stuptuty biegowe występują w dwóch rozmiarach. Rozmiar s/m dedykowany jest posiadaczom stóp do rozmiaru 36 do nawet 43. Z kolei rozmiar l/xl jest przypisany osobom, które noszą rozmiar od 44 do 50. Akcesorium to doskonale dopasowuje się do buta, nie zsuwa się z niego w czasie biegu, lecz wygodnie przylega. Warto dodać, że posiada ono charakterystyczne mocowanie z przedniej części na klips, które jest bardzo wygodne w zapinaniu. Warto dodać, że na tylnej części buta, to akcesorium zapina się na specjalny rzep. Warto dodać, że produkty renomowanego producenta pasują wyłącznie do butów Altra, które charakteryzują się systemem Trail Gaiter.

Profesjonalne akcesoria dla biegaczy

Kolejną zaletą stuptutów biegowych jest fakt, że stabilnie utrzymują się one na nodze. Co ważne, również efektownie się prezentuje, pasuje idealnie z całym sportowym designem. Na szczególną uwagę zasługują także nakładki antypoślizgowe, które idealnie nadają się dla osób uprawiających biegi przełajowe, miłośników trekkingu oraz triathlonu. Wyposażone są one w specjalne kolce z wytrzymałej stali hartowanej, które poprawiają przyczepność, zapobiegają upadkom i pozwalają zachować stabilność nawet w najcięższych warunkach. Wyżej wymienione nakładki dopasowują się do każdego modelu obuwia.