Jak kupować rowery używane?

Zwykle warto kupować rzeczy pochodzące z drugiej ręki. Wynika to z najbardziej oczywistego powodu – one są po prostu tańsze od tych zupełnie nowych i to nieraz tańsze trzykrotnie albo i czterokrotnie. Taki towar kojarzy się najczęściej z ubraniami i najczęściej jest wybierany przez panie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na podobnej zasadzie załatwić sobie nowy świetny rower.

Używane rowery są wybierane nieraz i przez profesjonalnych kolarzy. Wysokojakościowy sprzęt ciężko bowiem w jakimś większym stopniu zużyć, co sprawia, że latami można swobodnie z niego korzystać, przez cały ten czas ciesząc się jego najlepszymi parametrami.

A bywa tak, że te profesjonalne specjalistyczne rowery, występujące w wersji używanej i przewijające się głównie na aukcjach internetowych, kupuje się mniej więcej za połowę ich standardowej katalogowej ceny. Nowy porządny rower to koszt jakichś czterech tysięcy złotych. Dokładnie ten sam pojazd w używanej odsłonie będzie więc kosztować już tylko dwa tysiące złotych, a nieraz i jeszcze mniej.

Sprawdzając rowery używane i przeglądając tyczące się nich oferty, warto patrzeć przede wszystkim na roczniki pojazdów, bo zakłada się, że w momencie zakupu powinny być one co najwyżej czteroletnie. Niekoniecznie „młodszy” rower musi być lepszy. Ten mający dwa lata nie będzie wcale jakoś dużo lepszy pod względem technicznym i nie okaże się jakoś mniej zużyty, a jednak będzie kosztować znacznie więcej, albowiem wartość rowerów zwykle zaczyna mocniej spadać właśnie po jakichś trzech lub czterech latach.

Podobne informacje i wiele innych wiadomości możesz uzyskać na drugim portalu naszej redakcji, jakim jest Koszalin Online.

Poświęcając na poszukiwania więcej czasu i wkładając w nie trochę swojej energii, można natomiast natrafić na jakąś naprawdę dobrą okazję. Warto jednak pamiętać o tym, by takie rowery używane jak najdokładniej sprawdzać i jeszcze przed zakupem dokonać ich osobistego przeglądu. Wielu sprzedawców umożliwia obejrzenie wystawionego produktu na żywo. Z tej opcji absolutnie trzeba skorzystać, by nie kupować kota w worku.